Üç boyutlu entegre bir CAD/CAM/CAE ve CG sistemi olan "CADCEUS" tasarımdan üretim hazırlığına kadar olan tüm prosesleri destekleyen yüksek derecede birleşmiş bir ortam sunar.

Alana özel uygulamalarda çeşitlilik

CADCEUS üç boyutlu olarak metal kalıp yüzü tasarımı, baskı kalıp yapısı tasarımı ve üretimi ve plastik kalıp tasarımı ve üretimi için alana özel uygulamalar sağlar.

Kolay kullanım

Bütün CADCEUS fonksiyonları, iki veya daha çok fonsiyonun kullanımı kolaylaştıran, tek bir insan-makina arayüzü mimarisi ile yapılmıştır. Dahası CADCEUS işe dönük özelleştirme için etkin bir şekilde isteğe göre değiştirilebilir.

Esnek ve güçlü modelleme

CADCEUS bir parçayı tanımlamak için katı, yüzey ve tel kafes modellerini aynı andan bulunmasına olanak sağlayan, parametrik ve parametrik olmayan modelleri aynı anda bulundurabilen ve feature ve non-feature modellerin aynı andan bulunmasına olanak sağlayan gerçek hibrid modelleme teknolojisine sahip en esnek ve güçlü bir modelleme ortamı sağlar.

Üç boyutlu tasarım ve çizimin birleştirilmesi

Çizimler üç boyutlu şekil modelleri ile sıkı bir şekilde bağlıdır. Bu yüzden üç boyutlu şekil modelindeki herhangi bir değişiklik otomatik olarak çizimlere yansıtılır. Daha da ötesi, çizim üzerindeki herhangi bir ölçü değiştildiği zaman otomatik olarak üç boyutlu şekilde değişir. Böylece tasarım ve ölçülerdeki değişiklikler minumum zaman ve işgücü harcanarak yapılabilir.

CADCEUS problemlerinizi çözer...

Dışarıdan gelen CAD datasını direkt olarak kullanabilir misiniz?

CADCEUS'un güçlü araçları sayesinde size gelecek olan 3-boyutlu datayı rahatça açabilir ve ihtiyacınıza göre gerekli değişiklikleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Transfer edilen datada bozukluk ve düzeltme

Her CAD sistemi formları tanımlamak için farklı tanımlamalar kullanır. Bu da yüzeyler arasında boşluk veya kopukluk anlamına gelebilmektedir. Ancak CADCEUS'un detaylı düzeltme fonksiyonları sayesinde size gönderilen datada bozukluk olsa dahi bu size bir problem oluşturmaz.

CAM uygulaması yapmak için data transferi yapmanız gerekmez!

CADCEUS sadece tasarım yapmakla kalmayıp üretime geçişinizi de tek bir çatı altında çözer. Yapmış olduğunuz tasarım içerisinde yer alan eğim, ofset ve spring back gibi uygulamalar CAM'e geçiş yaptıktan sonra tekrar tanıtmaya gereksinim duymadan direkt olarak post çıkarma işleminde kullanılabilir.

Ürün datanız mükemmel mi?

Bazı tasarımlarda fillet uygulamak, boss veya rib gibi özellikler eklemek datanıza göre çok zor olabilmektedir. Zaman zaman da bunları yapabilseniz bile modeliniz üzerinde son bir tamir yapmanız gerekebilir. Oysa ki CADCEUS ile bunların hiçbirine ihtiyaç duymazsınız, çünkü datanız zaten mükemmeldir.

Sürekli benzer tasarımlar mı yapıyorsunuz?

Üzerinde çalıştığınız parçalar sürekli birbirine paralelse ve üzerinde yapılacak küçük değişiklikler çözüm olacaksa CADCEUS Parametrik size ihtiyacınız olan herşeyi sunacaktır. Yapacağınız değişiklikler modeliniz üzerinde anında gösterilecek ve adım adım değişiklik yapma şansına sahip olacaksınız.

Geniş alana sahip NC işlemesini destekleyen CAM

CADCEUS'un CAM sistemi etkin bir işleme bilgi veritabanı kullanması sayesinde, 2.5 eksen, 3 eksen ve 5 eksen işleme gibi geniş bir işleme yelpazesini destekler.