KeyCreator Drafter teknik fikirlerin çizimlerle yansıtılmasını sağlayan mekanik çizim profesyonellerine en ileri tekniklerle güç katan bir tasarım ve çizim paketidir. Günlük çizim ihtiyaçlarınızı karşılamak için komple çizim ve detaylandırma araçlarını bir arada bünyesinde barındıran KeyCreator Drafter sıfırdan çizim yapmanızı ya da katı, yüzey, wireframe veya poligon modellerden ve hatta başka sistemlerden import ettiğiniz datadan hızlıca ve doğru sonuçlarla çizimler oluşturmanızı sağlar. Geniş çizim fonksiyonları, datanın ölçüsel doğruluğu, entiti idaresi araçları ve esnek arayüzü sayesinde katı modellerle dahi çalışmanıza izin vererek günümüz çizim programlarından ayrılmaktadır.

ÇİZİM ARAÇLARI
Drafter basit, mantıklı ve tutarlı arayüzü ile size geometrik, konstrüktif ve detay entitilerini oluşturmanızı ve değiştirmenizi veya düzenlemenizi rahatça kontrol etmenizi sağlar. Akıllı yerleştirme araçları bu işlemler süresince uygun şekilde entitileri anime eder ve pozisyon yakalama seçenekleri üzerinde tam bir kontrol sağlar. Temel çizgi/nokta, kes/kopyala/yapıştır özelliklerinden öte KeyCreator bi-kübik ve NURBS eğrileri desteği ve ileri dönüşüm fonksiyonları sayesinde geometri üzerinde tam bir kontrol sağlar.

MODEL İDARESİ
Müşterinizden ya da herhangi bir yerden katı veya yüzey model gelirse KeyCreator bu dataları okumaya, hacim bilgisi, kenar geometrisi, görünmeyen çizgilerle ortoganal görünüşler ve kesit alabilmek için tüm araçlarıyla hazır olacaktır. Katılarla resimsel görünüşler alma farklı renklerde render edilmiş görüntüler alma gibi geleneksel olanakları kullanabilirsiniz. Optimum data organizasyonunu sağlayabilmek için montajlanmış geometrileri farklı dosyalarda veya aynı dosya altında tutmanız da mümkündür. Çok sayıda parçadan oluşan büyük montajlar oluşturmanız eşsiz montaj fonksiyonları ile çok kolaydır ve herhangi bir komponentin değiştirilmesi durumunda yer aldığı tüm montajlara bu değişikliğin yansıması gibi büyük bir avantaj sunar.