Çözüm Paketleri
Çözüm paketleri; genel kullanılan ve uygun konfigürasyonlarla oluşturulmuş SigmaNEST modülleri kombinasyonudur. Diğer Modüller isteğe bağlı olarak bu paketlere eklenebilir. İki grup paket vardır. Birinci grupta, her paket kendisinden bir önceki paketin özelliklerini kapsayacak şekilde oluşturulmuştur. Örneğin Remnant Nesting Paketi, True Shape Nesting paketinin fonksiyonelliğini kapsar. Bu paketler:

* AutoNEST

* True Shape

* Remnant

* Maximizer

* Power Pack

İkinci grup, özel fonksiyonel ihtiyaçlara cevap verecek bir şekilde oluşurulmuştur, paketler arasında fonksiyonellik açısından bir hiyerarşi yoktur.

* Techno

* Punch

* Punch Power Pack

SigmaNest AutoNEST
AutoNEST, SigmaNEST'in ana ürünüdür. Bu paketin en önemli özellikleri:

* 2-D CAD çizim için kullanışlı arayüz ve parametrik şekil kütüphanesi (100 den fazla şekil)

* DXF, DWG, CADL, IGES ve HPGL dosyalarını Import edebilme.

* G kodlarını ve ESSI dosyalarını CAD geometrisine çevirebilme.

* BOM dosyalarının batch prosesi.

* Katman planıyla parça oluşturma, otomatik olarak geometri doğrulaması ve düzeltme, otomatik lead-in and lead-out oluşturma, çizgi constraintleri ve bütünleşik parça veritabanı.

* Tezgaha özgü maliyet hesaplaması ve alan, ağırlık, kesme zamanı, malzeme ihtiyacı, ve özel parametrelerle belirlenen diğer giderlerin otomatik hesaplanarak raporlanması.

* "Bump" ve "Snap" kullanarak manuel nesting, gruplama, dizi, taşıma, kopyalama, aynalama, vb. fonksiyonları destekleme.

* Parça geometrisini, lead-in tipini ve nestteki pozisyonu manuel olarak değiştirme.

* Parça ve dizinlere otomatik dörtgensel nesting.

* Otomatik NC proglamlama ve kod oluşturma, tam otomatik yada interaktif olarak takımyolu oluşturma ve tezgah hareket optimizasyonu için otomatik sıralama.

İleri

SigmaNEST v8 yenilikleri

SolidNEST hakkında bilgi

Broşür download.

Demo İstek