CADMeister katı modelleme ve yüzey modellemeyi bir arada yapabilen high-end bir bilgisayar destekli tasarım aracıdır. CADMeister ile size ileri teknoloji sunulmaktadır, mesela fillet performansı övgüye değer seviyede iyidir. Buna ek olarak modelleme sürecini kısaltmakta ve parametrik yapısı ile benzer tasarımlar için harcanan süreyi yine minimuma indirmektedir.

Eşsiz yüzey uygulamaları
Katı modelleme ile içiçe çalışabilen yüzey modelleme fonksiyonları sayesinde sadece katı model araçları değil aynı zamanda gelişmiş yüzey modelleme fonksiyonlarını da modellerinizde uygulayabilirsiniz. CADMeister bu işlemleri yaparken hiçbir prosedüre ihtiyaç duymaz ve hızlıca entegrasyonu sağlayabilirsiniz. Temel tasarımınızı katı modelle oluşturduktan sonra karmaşık ve komplike formlar için yüzey modelleme komutlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Solid fonksiyonu
Temel katı modelleri oluşturmak için kullanılabilir. Eğer standart wire çizim ile başlarsanız da katı model araçları kullanarak hızlıca geçebilirsiniz. CADMeister ile eğimli gövde çizimi, silindirik koni veya spiral bir model oluşturmak mümkündür.

Surface (yüzey) fonksiyonu
Form düzeltmesinin yapılmasının gerektiği bir durumda bunu katı model araçları yerine yüzey araçları kullanarak yapmak daha zahmetsiz olacaktır. Sadece düzeltme için değil formlu şekillerin tasarımında da size çok esneklik sunacak ve katı modelle ortak çalışmanızı sağlayarak size zaman kazandıracaktır.

Trim prosesi
Temel katı model şekillerine benzemeyen bir model oluşturmak gibi durumlarda sadece katı modelle çalışmak size zaman kaybettirebilir, bunun yerine yardımcı katı modeller kullanmanız gerekebilir. Veya yüzeylerin katı modeller üzerine entegrasyonu gerekebilir. Her iki durumda da CADMeister'ın trim komutları sayesinde istediğiniz modeli farklı katı veya yüzeyler kullanarak kesme ve birleştirmelerle oluşturabilirsiniz.

N side fonksiyonu
Özellikle fillet çalışmaları sırasında sürekliliği ve teğet durumlarının sağlanması oldukça zor olarak bilinen bir prosestir. Parça ne kadar detaylıysa fillet oluşturmak da o kadar zorlaşmaktadır. Zaman zaman bu sorun yüzey yardımıyla yüzeylerin gömülmesiyle çözülebilmektedir. Ancak CADMeister kullanıyorsanız durum daha farklıdır. Çünkü bu tarz hilelere başvurmanıza gerek kalmadan N side fonksiyonunu kullanarak sağlıklı ve istediğiniz şekillerde filletları rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Filletlar sizin için artık zorluk çıkaran alanlar değil rahatlıkla tasarlayabildiğiniz alanlar halini alır.

İşleme ile ilgili bilgileri toparlama
İşleme ile ilgili bilgilerin toparlanması sayesinde tasarımdan sonraki adım olan işlemeye hazırlık süreci oldukça kısalır.

İleri