KeyCreator Windows tabanlı bir yazılım olup mühendislere 3 boyutlu modelleri tasarlamaları ve üretmesinde yardımcı olur. Program gerek yerli, gerekse import edilen geometrileri tamamıyla edit edebilme kontrolü sağlar. Karmaşık yüzeyleme için kusursuz desteğinin yanı sıra hem 2-boyutlu çizimler hem de 3-boyutlu modelleme için kolay yaklaşımlar sunar.

Aynı zamanda KeyCreator tamamıyla esnek geometri/montaj idare sistemi içermekte, bütün mekanik detaylandırma fonksiyonları seti ve ölçü doğrulaması için rutin doğrulama yöntemini bünyesinde barındırmaktadır. KeyCreator ile tasarım mühendisleri, Kubotek'in "Creation Engineering" çözümleri sayesinde piyasada rekabette bir adım öne geçmek için güç ve beceriye sahip olurlar. "Creation Engineering" günümüzün yenilikçi tasarımcılarına ve üreticilerine esnek, hızlı ve güçlü CAD/CAM çözümleri geliştireceğimizin teyidini ifade etmektedir.

Çok Yönlülük
KeyCreator, CADKEY'in değişimi, kompleks modelleme ihtiyaçlarını karşılama amacıyla piyasaya sürülmüş eşsiz bir üründür. Eşsiz kolay kullanımı ve çok yönlülüğü ile KeyCreator kullanıcılarına 2D, 3D, katı model, yüzey ve çizim modları arasında geçişler için inanılmaz bir esneklik sunar.
Hız
Dünya çapında yaygın olarak kullanılan, geometrik modelleme çözümü sunan KeyCreator aynı zamanda kullanıcısına kilit noktalarda özgürlük, kontrol ve çözüm sunduğu için ürün geliştirme döngüsünü oldukça hızlandırmaktadır.
Değer
KeyCreator'ın son sürümü ile beraber Kubotek katı modelleme, ölçülendirme, dosya transferi ve NC yetenekleri konularında ürünü daha hızlı daha esnek ve daha değerli hale getirdi. Genel ihtiyaçlara cevap verebilmek amacıyla eklenen yeni özellikler ve kurulan ortaklıklar eşsiz bir ürünün ortaya çıkmasını sağlamıştır.


KeyCreator'ın kullanıcısına sunduğu en önemli avantajların başında CAD/CAM yeteneklerinin tamamının aynı çatı altında olması ve ihtiyaç duyulacak herşeyi bünyesinde barındırmasıdır.
*Esnek tasarım ve drafting (2D pafta),
*Yaygın kullanılan CAD/CAM yazılımlarının makul fiyatlarda çevrimi,
*NC programlama yetenekleri.

KeyCreator'ın hızla genişleyen ürün yelpazesinin barındırdığı eşsiz geometri tabanlı özellikleri şunlardır:
*Hızlı, kolay yüzey, katı ve wireframe modelleme ve edit fonksiyonları.
*Feature (hole, blend vb) değiştirme ve ileri deformasyon teknikleri.
*Takım yolu oluşturma ve çeşitli NC seçenekleri.