CADMeister/MOLD

MoldDesign Paketi CAM paketi ile birlikte geniş yelpazede plastik kalıp ürünlerinin üretimini ve plastik kalıp tasarımını içeren tüm prosesleri destekler. Plaka işleme zamanını ve hata olasılığını azaltan entegrasyonu sayesinde , plakalar otomatik olarak işlenir.

Plastik kalıp tasarımı ve üretim prosesleri

CADMeister/MoldDesign otomobil tamponu, iç panel, kamera gövdesi, cep telefonu vb gibi geniş yelpazedeki plastik ürünlerin kalıp tasarımlarının etkin bir şekilde yapılabilmesi hedefleyen CADMeister standart fonksiyonlarının üstüne geliştirilmiş bir pakettir.

CADMeister/MoldDesign kullanıcı tanımlı plastik taban/parça, kalıp ayırma, kalıp arçalama, itici tasarımı, soğutma kanalı tasarımı vb gibi alana özel ilere derece fonksiyonlar sağlar. Ayrıca bu paket geniş yelpazeye sahip parametrik tanımlamalı plastik kalıp kütüphanesi sağlamaktadır. Bu paketin CADMeister standart fonksiyonları ile birlikte kullanımı plastik parça tasarımına ait tüm prosesleri kapsar, kalitede yükselme ve zaman ve maliyettede düşme sağlar. Bununla beraber CADMeister/MoldDesign tipik bir 3D parametrik sistem olup, kolay kullanım için 2 boyutlu sistem benzeri olmasına özellikle önem verilmiştir.

CADMeister/Mold Form modülü sayesinde ise kolayca parça üzerinde oluşacak çarpılmları ve çekmeleri telafi edebilmektedir.

CADMeister/MoldDesign'ın Bazı Özellikleri:
Otomatik kalıp ayırma hattının oluşturulması
Ofset fonksiyonu
Boşluk doldurma fonksiyonu (grup halinde)
İtici - pin düzeninin kontrolü
Kanal tasarımından sonraki görünüş
Dikey kanal derlemesinden sonra otomatik ölçü belirleme
Negatif açı (Undercut) kontrolü
Etkinlik
Maça derleme fonksiyonu
Çarpma (Interference check) kontrolü fonksiyonu
Proses ile Yardımlaşma
Proses veri düzenlemesi

CADMeister Mold hakkında detaylı bilgi

Bilgi İstiyorum