Expressus, saç kalıp kinematik simülasyonu, modellerin dijital ortamda analizi, data dağıtımı ve kontrol edilmesini destekleyen gelişmiş özel programdır. CAD programına ihtiyaç duymadan CAD datalarının paylaşımı ve kontrol edilmesini desteklemektedir. 3D kesit oluşturma, ölçülendirme, 3D model karşılaştırma, drafting gibi gelişmiş özellikleri barındırması yanında ücretsiz olan viewer ile Expressus ile oluşturulmuş olan bütün dosyalar kontrol edilebilmektedir.

Kinematik Simülasyon

Sac kalıp sektörünün en büyük sorunlarından olan, kalıp tasarım aşamasında ve sonrasında kalıp hatalarını ve çalışma anında kalıp haraketli parçalarının durumlarını kontrol etmek her zaman zor ve zahmetlidir. Expressus mevcut olan bu eksikliği ortadan kaldırmak için geliştirilmiş, kolay kullanımlı kinematik simülasyon özelliklerine sahiptir. Die Simulation modülü, kalıbın nasıl çalışması gerektiğini bilir ve kalıp tasarımcısından minimum parametre ister ve kolayca kalıp çalışmasını sağlar.

Hareketli parçaların özellikle de kamların çalışması ve parça transferi sırasında meydana gelebilecek çarpmaları önceden gösterip üretime başlamadan meydana gelebilecek büyük maliyet sorunlarının daha tasarım aşamasında önüne geçilir.